Proč nenatírám jen na bílo

07.04.2023

Od té doby, co jsem natřela jednu kuchyň a jednu koupelnu čistě na bílo dostávám často poptávky se stejným zadáním. Bohužel je po zkušenosti odmítám a budu odmítat, pokud ona bílá nebude jen podklad k další dekoraci, malbě, nátěru atd. Proč? Tady jsou ty hlavní důvody:

1) Bílá má hodně špatnou kryvost. Na nábytek je potřeba nanést alespoň 4-5 vrstev, což velmi prodlužuje dobu realizace = hodně zvyšuje cenu a mě pak už od třetí vrstvy děsně nebaví :)

2) Vysoká cena se pak blbě obhajuje, když změna není tak razantní jako při barvě. Samotný bílý náteř stojí ve výsledku více než dekorační práce, které mají velký wow-efekt. A jsou daleko hezčí. 

3) Bílé plochy jsou extrémně nepraktické a vyžadují (jak podlaha tak třeba dvířka od nábytku) neustálé pucování a tudíž roste riziko mechanického poškození za kratší dobu, než při použití dekoračnígo vzoru či barvy, na kterých není vše tak vidět.

4) Můj potenciál, největší skill a srdíčko je v dekoračních nátěrech/malbách. Škoda tím mrhat na jednobarevném nátěru. Vykouzlím vám z interiérů atmosferický prostor díky barevným dekoracím a kombinacím. Důvěřujte mi.