Zeptej se

„Když chceš dostat moudrou odpověď, musíš se moudře zeptat.“

Máš nějaký ceník služeb? 

Mám, ale je fakt hodně orientační. Konečná cena se může totálně lišit, ale pro představu jsem vytvořila aspoň základní přehled služeb s cenami. Pokud chceš znát přesnější odhad ceny za konkrétně váš prostor, pošli mi na e-mail fotky nebo video a vyplněný tento dotazník 

Kdy máš čas?

Všechny služby můžu časově přizpůsobit vašemu režimu či provozu. Jen noční šichty a víkendy vyjdou prostě dráž jako všude. Zavolej mi nebo napiš a zeptej se, kdy mám prostor na tebe.

Co když to chci natřít jen na bílo?

Pokud nemáš zájem o následné barevné nebo kontrastní dekorační nátěry, malby nebo styling, tak se bohužel nedomluvíme. 

 Bereš zakázky i mimo Prahu?

Ano, ale náklady spojené s cestou za Prahu započítávám do finální ceny. 

Zvládnu to i sám/a?

Jde o to, kolik máš zkušeností a s jakým výsledkem se spokojíš. Pokud by se ti nehodilo investovat do mě na celou realizaci, ráda ti dám jen konzultace (60 min za 1000,- Kč) kde ti od A do Z vysvětlím jak postupovat, nač si dát pozor, kde koupit barvy a jak s nimi zacházet atd atd atd. Ptát se můžeš na cokoliv, ušetříš tak spoustu hodin i nezdarů. 

Jak dlouho to vydrží?

Záleží co a jak "TO" zatížíš. Obecně se nátěry nábytků, kachliček, podhlad, kuchyní atd. doporučují do interiéruů, které čeká rekontrukce za 5–10 let a do té doby člověk nechce bývat ve starém a ošuntělém. 

Používáš barvy odolné dětem a zvěři? 

Pokud víš, že nátěr/dekoraci budete často pucovat, protože vaším dvou či čtyřnohým dětem je úplně jedno, v jakém stavu ho zanechají, vyplatí se barvu zafixovat průhledným lakem, voskem nebo epoxydem. Opět záleží na podkladu a jak dlouho si můžeš dovolit nechat nátěr s fixací schnout. Ale zde se opravdu vyplatí zainvestovat a nic neuspěchat.

Jak dlouho to zabere?

Počítej, že třetinu času zabere poctivé čištění a následné oblepení a zakrytí okolních ploch. Natírání barvou dělá jen 1/3-1/2 celkového času, i když se natírá ve 4 vrstvách, což je zcela běžné při barvení tmavších podkladu na světlejší. Fixuje-li se povrch lakem či voskem, celková časová dotace se samozřejmě prodlouží nejen o nátěr, ale taky o zasychání. Poslední významná část jsou korektury. Po odlepení ochranných pásek a zakrývacích pomůcek objevíte celou řadu nedokonalostí, které je potřeba spravit, dobarvit nebo naopak barvu odstranit. Tahle část zabere perfekcionistům jako jsem já další významný časový úsek v celé realizaci.

Co když se to nepovede?

Pokazit se dá všechno, ale napravit taky. Aby se však zabránilo časovým i materiálním ztrátám, je třeba postupovat krok po kroku zodpovědně a dle instrukcí.

1. povrch vždy kvalitně vyčisti: odmaštění, odstranění silikonů, zaschlých flíčků, smytí saponátů (ideálně horkou párou) a vysušení

2. vyber vhodný váleček nebo štětec na daný povrch a druh barvy

3. kvalitně a poctivě oblep a ochraň

4. dej si pozor, ať ti barva během natírání neztéká, obzvlášť v záhybech či kolem vypínačů.

5. kryty zásuvek, kliky, háčky a držáčky je lepší před natíraní odšroubovat než natírat kolem nich

6. každou vrstvu nechte dobře zaschnout

7. případné nedokonalosti se dají zamalovat štetěčkem, osmirkovat nebo oškrábat


Natřít kachličky i ve sprchovém koutu? 

Kachličky jak v kuchyni tak v koupelně ve sprcháči nebo za vanou se samozřejmě dají natřít taky a barva drží jako klíště! Jen je potřeba podklad opravdu dobře vyčistit, připravit na nátěr a pak jej nechat dobře zatvrdnout. Používat se to s opatrností dá již na druhý den, ale až po 7 dnech je nátěr "zatáhlý" a odolný následnému čištění běžnými prostředky a vodou. Savo se všeobecně nedoporučuje na žádný nátěr.

Zajímá tě něco jiného? Ptej se.